De Pilgrimfathers worden gezien als de grondleggers van het nieuwe Amerika en als je goed zoekt is bijna elke Amerikaan wel ergens een afstammeling van deze groep.
Zoals ik ook al eerder schreef hebben we in Leiden wat restanten van een muur waar de Amerikanen van overtuigd zijn dat het restanten zijn van de kerk waar zij voor het laatst hebben gebeden voor zij naar Amerika vertrokken.
Volgend jaar is het 400 jaar geleden dat de Pilgrimfathers naar Leiden kwamen.
Reden genoeg om het plein waar de restanten staan grondig op te knappen en dan maar hopen op massa's Amerikaanse toeristen.
Alleen vraag ik mij af of de toersiten wel van onze manier van opknappen houden.
Glibber juicht het toe dat het plein wordt opgeknapt, nieuwe straatstenen een beetje herinrichten, een mooi groot nieuw terras voor het Praethuys, het kan alleen maar mooier worden.
Alleen het opknappen van de muur, is naar mijn idee meer een afknapper dan een opknapper.
Even laten zien hoe de muur er de laatste jaren uitzag.
Erg fraai zag het er niet uit, maar dat heb je al gauw met restanten uit het verleden, hoort erbij dacht ik zo.
Een beetje bijwerken en verstevigen kan ik mij dan ook wel indenken.
Ik ben geen historicus, aannemer of architect en gelukkig al helemaal niet verantwoordelijk voor het "opknappen" van deze muur.
Volgens mij gebruik je voor de restauratie van oude bouwwerken ook oude steentjes.
Wie haalt het dan in Pigrimsfathersnaam in zijn botte hersens om hier gebruik te maken van splinternieuwe klinkertjes.
Het kan aan mij liggen, maar hier trapt zelfs geen Amerikaan in.
Dit ziet er toch niet uit voor een historisch stukje muur.
Rondom de muur stonden op het plein ook nog wat andere muurtjes die er een beetje oud uitzagen. (niet waren hoor)
Ook die worden aangepakt en gaan er nu gelikt en spinternieuw uitzien.
Het kan aan mij liggen, maar ik vind het helemaal niets om alles met nieuwe stenen op te knappen.
Een ding is zeker, als de massa het toch mooi vindt dan ligt er voor de bedenker en de bouwer nog een hoop werk te wachten in onder andere het oude Griekenland.
Het is te hopen dat de bedenkers en bouwers zo weinig historisch besef hebben, dat ze denken dat het schilderij van Ruud Lorrier (eigenaar Praethuys) nog uit de oudheid stamt en het met rust laten.
Zou toch zonde zijn als dit verdwijnt, maar ik ben bang dat dit toch een van de laatste foto's is die ik er van gemaakt heb.
Maar over een paar honderd jaar zijn er wellicht mensen die zeggen, vroeger was daar een schildering van een echte kroegbaas, nog van voor het rookverbod, toen je nog café's had in Nederland.
Gelukkig staat de foto dan nog op internet en kunnen ze het restaureren.
Voorlopig zijn ze druk bezig op het plein en ik ben benieuwd hoe het eruit gaat zien.
De bestrating zal best mooi worden, maar de muur vind ik echt een aanfluiting.
Of zouden ze die nieuwe stenen nog oud maken voor het toeristenseizoen begint.
Ik vraag mij af, ben ik nu de enige die hier over valt en loopt te zeuren of heb ik toch een klein beetje gelijk dat dit echt niet kan, en kunnen we dit project bijschrijven op het lijstje met gemiste kansen.
Reacties
Hoe ga je dit nu weer verkopen ????