Home Leiden Jeugddorp na drie dagen al record aantal deelnemers op nieuwe locatie

Jeugddorp na drie dagen al record aantal deelnemers op nieuwe locatie

door Emile van Aelst

Jeugddorp ging afgelopen maandag van start voor de 60e editie, Op zich extra spannend, een nieuw terrein en de weersvoorspellingen waren ook niet al te best. Na twee dagen kon de organisatie opgelucht adem halen. Op een enkel buitje na op de tweede dag,  werkt het weer perfect mee en bevalt het nieuwe terrein ook geweldig.

 

Vol trots verwelkomden Leno en Jordy Piket voormalig voorzitter Femke Mens op het nieuwe terrein. Na twee dagen was de angst of het nieuwe terrein zou bevallen en of de deelnemers de nieuwe locatie wisten te vinden volledig voorbij. Maandag zaten ze met 283 deelnemers net onder het oude record van een aantal jaar geleden van 287 deelnemers. Normaal waren er de laatste jaren dagelijks rond de 230 deelnemers. Vandaag tijdens de persmiddag en de officiële opening waren er 317 deelnemers en daarmee alle oude records ruimschoots verbroken.

De grootste activiteit is natuurlijk de huttenbouw op het grote veld.

Er zitten weer prachtige bouwwerken bij en er werd nog steeds druk gebouwd en met hout gesleept.

Alle bouwers hebben er stuk voor stuk duidelijk plezier in.

Bouwers zijn natuurlijk niet allen maar jongens, er zijn ook stoere meiden bij de bouwers.

Er zijn ook dit jaar weer hele grote hutten bij.

Maar je kan net zo trots zijn op een kleine hut.

Het was duidelijk dat iedereen met plezier aan het werk is.

Er staan zelfs complete villa’s bij.

Nog een klein hutje, maar ook weer met trotse bouwers.

Er kan nog twee dagen gebouwd worden, daarna wordt alles afgebroken om volgende week weer nieuwe hutten te kunnen bouwen.

De mooiste hut mag blijven staan en dingt dan volgende week mee naar de prijs van mooiste hut van 2025.

Behalve huttenbouw is er natuurlijk nog veel meer te doen, zoals bijvoorbeeld toneel en theater workshops.

Sport is ook een gewild onderdeel bij Jeugddorp.

In een van de twee grote tenten kan je knutselen.

Er is zelfs een aparte EHBO tent op het terrein, gelukkig hebben ze daar bijna niets te doen.

Er werken elke dag ongeveer 35 vrijwilligers mee, waaronder natuurlijk een aantal ouwe getrouwen.

Hallo hallo op het podium is zo de officiële opening, dus iedereen gereedschappen inleveren en richting podium.

Ik denk dat menig ouder hier jaloers op is, de kinderen brachten na de eerste oproep gelijk keurig alle gereedschappen terug.

Behalve de vaste vrijwilligers zijn ook al jaren leden van de Rotaryclub als vrijwilligers aanwezig.

Voor de officiële opening was er nog een officieel momentje. Er werden drie (voormalig) medewerkers in het zonnetje gezet en benoemd tot eeuwig Jeugddorp vriend. De 83 jarige Henriëtte Schimmel was tientallen jaren vrijwilliger, Kiki Rörsch-Douwes is namens de Rotary Club ook al jaren vrijwilliger, Femke Mens begon ooit als deelnemer, werd later vrijwilliger en was daarna enkele jaren voorzitter en draagt Jeugddorp nog steeds een warm hart toe.

Femke mocht met het doorkippen van een T shirtlint Jeugddorp 2025 openen. Uiteraard kreeg zij in eerste instantie een botte schaar.

Na een groepsfoto, voor de aanwezige pers, kwam er een eind aan de derde dag van de eerste week Jeugddorp.

Op de weg naar buiten was er nog een verrassing, een lekker ijsje voor iedereen.

Ook volgende week is Jeugddorp nog open er zijn zowel dagkaarten als een weekkaart, kijk op de website van Jeugddorp voor meer informatie. Hieronder een filmpje met meer sfeerbeelden en foto’s.

Gerelateerde artikelen

Add Comment