Home Centrum Hemelvaartsconcert van beiaardier Boudewijn Zwart en Reinier Sijpkens in zijn muziekboot

Hemelvaartsconcert van beiaardier Boudewijn Zwart en Reinier Sijpkens in zijn muziekboot

door Emile van Aelst

He begint ondertussen traditie te worden dat beiaardier Boudewijn Zwart en Reinier Sijpkens samen op Hemelvaartsdag een concert geven bij de Vismarkt.

Wie het al eens meegemaakt heeft weet hoe uniek deze concerten zijn. Boudewijn Zwart zit boven in de klokkentoren van het stadhuis en bespeelt daar het carillon. Beneden in de Nieuwe Rijn vaart Reinier rond in zijn muziekboot en samen geven ze een concert.

Even voor twee uur lag Reinier al onder de Koornbeursbrug te wachten om te beginnen.

Het is zo geweldig, ze vullen elkaar aan en antwoorden muzikaal op elkaar. Nou niet uit te leggen je moet gewoon het filmpje zien 🙂

Echt knap, trompet en het orgeltje bespelen en ook nog varen en opletten dat je nergens tegenop vaart.

Ook heel knap natuurlijk van Boudewijn Zwart die alles moet zien op te vangen in de toren, moet je scherp zijn en een goed gehoor hebben.

Het concert werd, zoals elk jaar, georganiseerd door het Leids Carillon Genootschap. Een deel van het bestuur zat op een terrasboot lekker te genieten van het concert en het enthousiasme van het publiek.

Onlangs is het bestuur uitgebreid en bestaat nu uit; voorzitter Michiel Zonnevylle, secretaris Cor Klein en penningmeester Jan Jaap Groen, samen met de andere bestuursleden Martijn van der Mandele,Hein van Woerden, Simon Andriessen en Saskia Leupen zijn druk aan de slag gegaan om ook dit jaar weer de Leidse carillons op de kaart te zetten.

Ze zijn hard bezig met de nieuwe website en er staan concerten gepland voor 13 en 14 september tijdens het weekend van de Open Monumentendagen en voor 2 en 3 oktober.

Op de website komt ook te staan welke melodieën elk half uur gespeeld worden. Uiteraard werd er tijdens het concert ook stil gestaan bij het plotseling overlijden van stadsbeiaardier Levina Pors afgelopen december. Na haar overlijden heeft haar echtgenoot Henk Veldman haar werk overgenomen en speelt elke woensdag op de marktdagen live van van 12.30 tot 13.30.

We hebben trouwens heel muzikale eenden in Leiden. Deze twee eenden onderbraken hun zwemplezier om even een plekje op de kant te zoeken om te genieten van het concert.

Na afloop van het concert bedankte Reinier samen met het publiek Boudewijn Zwart voor zijn geweldige inbreng in het concert.

Ik zou zeggen speel het filmpje af op je tv en geniet even van een uniek Hemelvaartsconcert.

 

 

Gerelateerde artikelen

4 reacties

Sjoerd 1 juni 2025 - 7:05