Home Leiden Lopers Leiden Marathon schenken bijna 21.000 euro aan Leids Willem Alexander Kinderziekenhuis

Lopers Leiden Marathon schenken bijna 21.000 euro aan Leids Willem Alexander Kinderziekenhuis

door Emile van Aelst

Woensdagmiddag werd het Willem Alexander Kinderziekenhuis verrast met een gulle gift van 20.979 euro. Leiden Marathon voorzitter Tjeerd Scheffer kwam de cheque aanbieden. Het bedrag is zo hoog geworden door een gedeelte van de inschrijfkosten en extra giften van wandelaars en hardlopers.

De cheque gaat gebruikt worden voor 50 patiëntborden die bij de kamers op de afdelingen Bos, Strand en Kinder Intensive Care komen te hangen.

Jerona van der Zwan, verpleegkundige teamleider afdeling Strand, legde uit waarom de borden zo belangrijk zijn.

Familieleden krijgen tijdens de opname van een kind heel veel informatie van artsen en verpleegkundigen. Eigenlijk teveel om allemaal te onthouden in spannende tijden. Op het bord staan alle gegevens over de patiënt, zodat familie in een oogopslag alles op een rijtje heeft. De bedenkers van dit bord hebben, terecht, de LUMC Zorgprijs gewonnen vertelde Jerona vol trots.

In het WAKZ worden uit uiteraard ook regelmatig kinderen opgenomen waarvan de ouders geen Nederlands spreken of kunnen lezen, daarom is op de achterkant het bord ook in het Engels.

Bij de overhandiging van de cheque waren behalve Tjeerd Scheffer en Jerona van der Zwan, ook kindercardioloog Arno Roest, Juliëtte Kops, relatiemanager van de LUMC Vriendenstichting en natuurlijk de WAKZ mascotte Kik aanwezig.

Het Willem Alexander Kinderziekenhuis is een Leids kinderziekenhuis en zo mooi om te zien dat regelmatig Leidse instanties, bedrijven, verenigingen en particulieren het ziekenhuis steunen om het verblijf van de kinderen zo prettig/dragelijk mogelijk te maken.

Gerelateerde artikelen

3 reacties

Sjoerd 12 juli 2024 - 7:08