Elk jaar herdenkt de Franse stad Arras de slag om Arras die werd ingezet op 9 april 1917. De herdenking begint bij zonsopgang in de Wellington Tunnels, in aanwezigheid van ambassadeurs, militaire attachés, de burgemeester van Arras, schoolkinderen en publiek. Vanwege de corona crisis ging de herdenking met publiek dit jaar niet door , maar kwam er een virtuele herdenking.
De Engelse/Leidse mezzo sopraan Emma Brown zingt elk jaar twee nummers tijdens de herdenking. ’s Morgens bij zonsopgang ‘Amazing Grace’ en later op de ochtend ‘The Poor Wayfaring Stranger’. Omdat Emma Brown uiteraard ook niet bij de herdenking aanwezig kon zijn, kwam haar bijdrage vanuit de Hooglandsekerk in Leiden.
Woensdagmiddag werd er gerepeteerd en proefopnames gemaakt. Raar gezicht een lege kerk vol met microfoons camera’s en snoeren.
Probeer je in te denken, we waren met vier personen in de kerk op het moment dat Emma ging zingen. Je weet dan even niet wat je hoort en heeft iets onwerkelijks en groots. Dan merk je ook direct wat een geweldige akoestiek de Hooglandsekerk heeft.
Ik was er op het moment dat ze de ‘The Poor Wayfaring Stranger’ zong, dat was echt een kippenvel moment.
Na het zingen werd er teruggekeken hoe de opname over kwam en of er nog iets bij geschaafd moest worden voor het virtuele optreden van woensdag.
Zowel beheerder/technicus Peter Breedijk als Emma Brown waren tevreden en keken met vertrouwen uit naar donderdag.
In het filmpje het lied ‘The Poor Wayfaring Stranger’ zoals het vanmorgen tijdens de herdenking in Arras te zien was. Er is ook een filmpje waarin Emma het lied Amazing Grace zingt, maar die staat nog niet op you tube dus volgt morgen in de loop van de dag.
Hier zoals beloofd ook nog het filmpje van Amazing Grace
5 reacties