De hele week staat Leiden in het teken van de muziek tijdens de 40e Leidse Blues & Jazzweek. Elke avond was er in veel kroegen livemuziek variërend van jazz tot blues en van alles er tussen in. Zaterdagavond had ik na een drukke week wel zin gewoon één kroeg te bezoeken en niet heen en weer te hollen. In het Praethuys speelde Shoot from the Hip, waar ik eerder deze week al een klein stukje van gezien had. Goede reden om op mijn gemak eens meer te gaan zien en horen.
Tja hoe moet je Shoot from the Hip omschrijven. Het is een soort rock a billy band, maar dan met sterke rock en blues invloeden. Ik dacht zelfs op een moment een beetje surfsound te horen. Kortom gewoon lekker een biertje pakken en muziek luisteren.
De band bestaande uit drummer Jeroen Boom, gitarist Arti Roodnat en bassist Robert van Cleef, is sinds een jaar in deze samenstelling bij elkaar en treedt nog niet zo gek veel op. Misschien daarom wel dat elk optreden voor de bandleden een muzikaal feestje is.
De gitarist weet de mooiste solo’s uit zijn gitaar te halen en daar klinkt het zware contrabas geluid heerlijk bij.
Zo nu en dan wordt de contrabas even ingeruild voor een normale basgitaar, maar is wat mij betreft bij deze band niet echt nodig.
Na afloop van het optreden kwamen ze nog even terug om nog een nummer met barkeeper Flo te spelen.
Flo heeft altijd een kistje mondharmonica’s bij zich en als de gelegenheid zich voordoet blaast hij graag een nummertje mee.
Ik kan er heel wat over schrijven, maar je kan het beste het zelf even horen en zien. Kleine tip, ik speel tegenwoordig de filmpjes op mijn tv af. Even you tube opzoeken en dan lekker genieten van een concertje op grootbeeld 🙂
In het filmpje een korte samenvatting van een lekker swingend avondje in ’t Praethuys.
6 reacties