Home Leiden Is de brug nu open of dicht, is er eigenlijk wel een brug

Is de brug nu open of dicht, is er eigenlijk wel een brug

door Emile van Aelst

Het blijft altijd een spraakverwarring is de brug nu open of dicht. Wat betreft de Spanjaardsbrug in Leiden is er geen spraakverwarring er is gewoon geen brug.

De brug is even 6 weken naar de bruggendokter in Dordrecht. De Spanjaardsbrug was hard aan onderhoud toe, alleen was dat ter plekke moeilijk uitvoerbaar daarom werd gekozen om de brug eruit te tillen en per boot naar de reparateur te brengen.

Een brug eruit tillen is natuurlijk een behoorlijk grote en zware klus. Ik had geen tijd om het te volgen, maar op weg naar een vergadering in de buurt van de brug ging ik toch even kijken. Op dat moment hing de brug in de takels en kwam de boot om hem op te halen net langs varen.

Ik had een paar minuten over dus bleef even op afstand staan kijken.

Best een mooi gezicht hoe de brug omhoog getakeld in de lucht zweefde.

Een ding is zeker deze boten konden vandaag even niet over de Zijl richting de Kaag 🙂

Vanuit een iets andere hoek een beetje ingezoomd zie je hoe groot zo’n brugdek eigenlijk is.

Ik moest naar mijn vergadering dus kon ik het vervolg niet zien.

Na de vergadering nog even teruggereden en kijk eens wat een mazzel, ze waren net klaar met het opladen van de brug. Hij stond klaar om weg gevaren te worden.

De brug was recht overeind geplaatst omdat hij te breed was om onder andere bruggen door te kunnen varen.

Stukje achteruit varen en keren om richting Dordrecht te varen

Als hij zo langs vaart is het best een behoorlijk gevaarte.

Nu maar hopen dat het ziekenhuis waar de bruggendokter werkt niet omvalt want dan hebben we een probleem natuurlijk. Zo’n brug verplaats je niet binnen 24 uur 🙂

Voorlopig moeten de auto’s omrijden en is er voor voetgangers en tweewielers een stukje verderop een noodbrug aangelegd.

Over 6 weken komt de brug weer terug en kort daarna kan het verkeer er weer overheen.

 

 

 

Gerelateerde artikelen

6 reacties

Sjoerd 7 november 2018 - 6:25